Redukcja kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej jest skomplikowana, a w rzeczywistości bez dokładnych danych o strukturze i precyzyjnym rozkładzie zużycia w czasie jest w zasadzie niemożliwa.
 

AKTUALNOŚCI

Przygotowanie i przeprowadzenie przetargu na zakup energii elektrycznej na rok 2012 wraz z dopasowaniem parametrów dystrybucyjnych oraz przeprowadzenie audytu energetycznego dla jednostek organizacyjnych Powiatu Żarskiego został powierzony firmie FreeEn.

Powiat Żarski zlecił firmie FreeEn przygotowanie i przeprowadzenie przetargu na zakup e. elektrycznej na rok 2012 dla swoich jednostek organizacyjnych. Usługa obejmuje około 60 różnych obiektów Powiatu w tym m.in.: biurowce, domy dziecka, przychodnie, urzędy, szkoły, szpitale, przejście graniczne w Olszynie.

Ponadto w ramach umowy, w wybranych obiektach Powiatu Żarskiego, firma FreeEn przeprowadzi tzw. audyt energetyczny.

Powiat Żarski, będący jednostką sektora publicznego, zdecydował się na współpracę z FreeEn, ze względu na obowiązującą już w Polsce ustawę o efektywności energetycznej. Zgodnie z ustawą każda jednostka sektora publicznego musi wykazać co najmniej dwa ze środków poprawy efektywności energetycznej – realizując tym samym Krajowy cel ustawy o efektywności energetycznej.             


 
 
powrót do listy    do góry
 

Pliki do pobrania

 

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS

Audyt efektywności energetycznej – opracowanie zawierające analizę zużycia energii oraz określające stan techniczny obiektu, urządzenia technicznego lub instalacji, zawierające wykaz przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej tych obiektów, urządzeń lub instalacji, a także ocenę ich opłacalności ekonomicznej i możliwej do uzyskania oszczędności energii.
więcej