Redukcja kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej jest skomplikowana, a w rzeczywistości bez dokładnych danych o strukturze i precyzyjnym rozkładzie zużycia w czasie jest w zasadzie niemożliwa.
 

AKTUALNOŚCI

Rekordowe zapotrzebowanie na moc / ryzyko wprowadzenia ograniczeń (FreeEn pomaga)

W ostatnich dniach w Polsce padły rekordowe wartości zapotrzebowania na moc. Jak podaje Centrum Informacji o Rynku Energii  9 stycznia zapotrzebowanie na moc wyniosło 26 231MW. Jest to rekordowa wartość w historii Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Takie sytuacje mogą doprowadzić do wprowadzenia ograniczeń w poborze energii. Niedostosowanie przez przedsiębiorców do narzuconych ograniczeń wiążą się z dotkliwymi karami, które mogą wynosić nawet 15% rocznego obrotu firmy.

FreeEn posiada odpowiednie kompetencje oraz narzędzie informatyczne w celu zabezpieczenia firm przed potencjalnymi karami związanymi z przekroczeniem ograniczonego poboru mocy. Dzięki nowej funkcjonalności systemu FReeEN można łatwo kontrolować i dostosowywać się do narzuconych stopni zasilania, które niestety mogą zostać wkrótce wprowadzone.


 
 
powrót do listy    do góry
 

Pliki do pobrania

 

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS

Audyt efektywności energetycznej – opracowanie zawierające analizę zużycia energii oraz określające stan techniczny obiektu, urządzenia technicznego lub instalacji, zawierające wykaz przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej tych obiektów, urządzeń lub instalacji, a także ocenę ich opłacalności ekonomicznej i możliwej do uzyskania oszczędności energii.
więcej