Redukcja kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej jest skomplikowana, a w rzeczywistości bez dokładnych danych o strukturze i precyzyjnym rozkładzie zużycia w czasie jest w zasadzie niemożliwa.
 

AKTUALNOŚCI

Czarny scenariusz z powieści Marca Elsberga zaczyna się spełniać a system informatyczny FREEEN ratuje z opresji.

Blackout to koszmar energetyków. Chodzi o przerwy w dostawach prądu, które w pierwszej kolejności bardzo odczuje przemysł, bo dostawy dla gospodarstw domowych są priorytetowe. Dziś go mamy stąd informacje w mediach o pamiętanych z lat 70-80 tzw. stopniach zasilania i apele od rządu, służb i urzędów „energetycznych” o konieczność kontroli poziomu mocy zamówionej. No dobrze, kontrolujmy moc zamówioną ale jak? Skąd fabryka wie ile mocy zużywa w danym momencie? Co wyłączyć by fabryka funkcjonowała, w prawdzie w ograniczonym stopniu ale jednak? Nasi klienci, którzy zaimplementowali system informatyczny FREEEN z funkcjonalnością PMC (Prognoza Mocy Czynnej) mogą spać spokojnie. W dowolnej chwili kontrolują zużycie energii i poziom mocy, mogą wyłączać odbiorniki energii aby dostosować moc do wymogów tzw. stopni zasilania w konsekwencji pracować bez obawy o ewentualne kary za przekroczenie mocy. A jest się czego obawiać! Przekroczenie progu mocy w sytuacji Blackout’u oznacza gigantyczne kary, które mogą sięgać uwaga : nawet 15% przychodów firmy!!! Mówiąc krótko, zamówiony poziom mocy przestaje obowiązywać bo wprowadzony stopień zasilania obniży go nawet kilkukrotnie (co oznacza, że masz mocy tylko na „zaparzenie kawy”). Chcielibyśmy być optymistami i napisać , że to jednorazowa sytuacja ale biorąc pod uwagę, że ponad 55% infrastruktury energetycznej w Polsce jest co najmniej trzydziestoletnia, że brakuje nowoczesnych źródeł energii, a istniejące węglowe elektrownie są nieekonomiczne, nieefektywne i jest ich za mało – ale sierpniowy Blackout może się stać się zjawiskiem powtarzalnym.


 
 
powrót do listy    do góry
 

Pliki do pobrania

 

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS

Audyt efektywności energetycznej – opracowanie zawierające analizę zużycia energii oraz określające stan techniczny obiektu, urządzenia technicznego lub instalacji, zawierające wykaz przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej tych obiektów, urządzeń lub instalacji, a także ocenę ich opłacalności ekonomicznej i możliwej do uzyskania oszczędności energii.
więcej